Dahua 1TB NVMe M.2 PCIe Gen 3x4 2280 SSD-2000MB/s
KShs 7,500.00
> Supports PCIe3.0x4 and NVMe 1.3 protocol.
> Supports LDPC ECC to enhance data reliability.
> View information through S.M.A.R.T.
> Adopts high-quality 3D NAND wafer level chip and with 4K LDPC technology, the program-erase cycle is effectively improved to extend service time.
> Supports TRIM to improve read/write performance and speed.
> Low power consumption management.
Dahua 1TB NVMe M.2 PCIe Gen 3x4 2280 SSD-3400MB/s
KShs 12,500.00
>Dahua 1TB NVMe M.2 PCIe Gen 3x4 2280 SSD-3400MB/s
Supports PCIe3.0x4 and NVMe 1.3 protocol.
> Supports LDPC ECC to enhance data reliability.
> View information through S.M.A.R.T.
> Adopts high-quality 3D NAND wafer level chip and with 4K LDPC technology, the program-erase cycle is effectively improved to extend service time.
> Supports TRIM to improve read/write performance and speed.
> Low power consumption management.
Dahua 1TB NVMe M.2 PCIe Gen 3x4 2280 SSD-5000MB/s
KShs 13,500.00
>Dahua 1TB NVMe M.2 PCIe Gen 3x4 2280 SSD-
>read Speed 5000MB/s write speed 4400 MB/s
>Supports PCIe3.0x4 and NVMe 1.3 protocol.
> Supports LDPC ECC to enhance data reliability.
> View information through S.M.A.R.T.
> Adopts high-quality 3D NAND wafer level chip and with 4K LDPC technology, the program-erase cycle is effectively improved to extend service time.
> Supports TRIM to improve read/write performance and speed.
> Low power consumption management.
Dahua 2.5" SATA SSD 128GB
KShs 2,000.00- Form Factor: 2.5-inch internal SSD
- Interface: SATA III 6.0GB/s
- Total Capacity:128GB
- Sequential Read speed : up to 550 MB/s
- Sequential Write speed : up to 460 MB/s
- TRIM & S.M.A.R.T supported
- Low power consumption management
Dahua 2.5" SATA SSD 1TB
KShs 6,900.00- Form Factor: 2.5-inch internal SSD
- Interface: SATA III 6.0GB/s
- Total Capacity:1TB
- Sequential Read speed : up to 550 MB/s
- Sequential Write speed : up to 460 MB/s
- TRIM & S.M.A.R.T supported
- Low power consumption management
Dahua 2.5" SATA SSD 256GB
KShs 2,500.00- Form Factor: 2.5-inch internal SSD
- Interface: SATA III 6.0GB/s
- Total Capacity:256GB
- Sequential Read speed : up to 550 MB/s
- Sequential Write speed : up to 460 MB/s
- TRIM & S.M.A.R.T supported
- Low power consumption management
Dahua 2.5" SATA SSD 2TB
KShs 13,500.00- Form Factor: 2.5-inch internal SSD
- Interface: SATA III 6.0GB/s
- Total Capacity:2TB
- Sequential Read speed : up to 550 MB/s
- Sequential Write speed : up to 460 MB/s
- TRIM & S.M.A.R.T supported
- Low power consumption management
Dahua 2.5" SATA SSD 512GB
KShs 4,500.00- Form Factor: 2.5-inch internal SSD
- Interface: SATA III 6.0GB/s
- Total Capacity:512GB
- Sequential Read speed : up to 550 MB/s
- Sequential Write speed : up to 460 MB/s
- TRIM & S.M.A.R.T supported
- Low power consumption management
Dahua 256GB NVMe M.2 PCIe Gen 3x4 2280 SSD-2000MB/s
KShs 2,800.00
> Supports PCIe3.0x4 and NVMe 1.3 protocol.
> Supports LDPC ECC to enhance data reliability.
> View information through S.M.A.R.T.
> Adopts high-quality 3D NAND wafer level chip and with 4K LDPC technology, the program-erase cycle is effectively improved to extend service time.
> Supports TRIM to improve read/write performance and speed.
> Low power consumption management.
Dahua 256GB NVMe M.2 PCIe Gen 3x4 2280 SSD-3400MB/s
KShs 5,200.00
>Dahua 256GB NVMe M.2 PCIe Gen 3x4 2280 SSD-3400MB/s
Supports PCIe3.0x4 and NVMe 1.3 protocol.
> Supports LDPC ECC to enhance data reliability.
> View information through S.M.A.R.T.
> Adopts high-quality 3D NAND wafer level chip and with 4K LDPC technology, the program-erase cycle is effectively improved to extend service time.
> Supports TRIM to improve read/write performance and speed.
> Low power consumption management.
Dahua 256GB NVMe M.2 PCIe Gen 3x4 2280 SSD-5000MB/s
KShs 5,500.00
>Dahua 256GB NVMe M.2 PCIe Gen 3x4 2280 SSD-
>read Speed 5000MB/s write speed 4400 MB/s
>Supports PCIe3.0x4 and NVMe 1.3 protocol.
> Supports LDPC ECC to enhance data reliability.
> View information through S.M.A.R.T.
> Adopts high-quality 3D NAND wafer level chip and with 4K LDPC technology, the program-erase cycle is effectively improved to extend service time.
> Supports TRIM to improve read/write performance and speed.
> Low power consumption management.
Dahua 2TB NVMe M.2 PCIe Gen 3x4 2280 SSD-2000MB/s
KShs 2,800.00
> Supports PCIe3.0x4 and NVMe 1.3 protocol.
> Supports LDPC ECC to enhance data reliability.
> View information through S.M.A.R.T.
> Adopts high-quality 3D NAND wafer level chip and with 4K LDPC technology, the program-erase cycle is effectively improved to extend service time.
> Supports TRIM to improve read/write performance and speed.
> Low power consumption management.
Dahua 2TB NVMe M.2 PCIe Gen 3x4 2280 SSD-3400MB/s
KShs 2,800.00
> Supports PCIe3.0x4 and NVMe 1.3 protocol.
> Supports LDPC ECC to enhance data reliability.
> View information through S.M.A.R.T.
> Adopts high-quality 3D NAND wafer level chip and with 4K LDPC technology, the program-erase cycle is effectively improved to extend service time.
> Supports TRIM to improve read/write performance and speed.
> Low power consumption management.
Dahua 512GB NVMe M.2 PCIe Gen 3x4 2280 SSD
KShs 5,800.00
> Supports PCIe3.0x4 and NVMe 1.3 protocol.
> Supports LDPC ECC to enhance data reliability.
> View information through S.M.A.R.T.
> Adopts high-quality 3D NAND wafer level chip and with 4K LDPC technology, the program-erase cycle is effectively improved to extend service time.
> Supports TRIM to improve read/write performance and speed.
> Low power consumption management.
Dahua 512GB NVMe M.2 PCIe Gen 3x4 2280 SSD-3400MB/s
KShs 7,500.00
>Dahua 512GB NVMe M.2 PCIe Gen 3x4 2280 SSD-3400MB/s
Supports PCIe3.0x4 and NVMe 1.3 protocol.
> Supports LDPC ECC to enhance data reliability.
> View information through S.M.A.R.T.
> Adopts high-quality 3D NAND wafer level chip and with 4K LDPC technology, the program-erase cycle is effectively improved to extend service time.
> Supports TRIM to improve read/write performance and speed.
> Low power consumption management.
Dahua 512GB NVMe M.2 PCIe Gen 3x4 2280 SSD-7200MB/s
KShs 11,000.00
>Dahua 256GB NVMe M.2 PCIe Gen 3x4 2280 SSD-
>Read Speed 7200MB/s write speed 6400 MB/s
>Supports PCIe3.0x4 and NVMe 1.3 protocol.
> Supports LDPC ECC to enhance data reliability.
> View information through S.M.A.R.T.
> Adopts high-quality 3D NAND wafer level chip and with 4K LDPC technology, the program-erase cycle is effectively improved to extend service time.
> Supports TRIM to improve read/write performance and speed.
> Low power consumption management.
Dell 19Inch Widescreen Monitor
KShs 4,500.00| Brand | Dell |
| Screen Size | 19 Inches |
| Resolution | SXGA |
| Aspect Ratio | 5:4 |
| Surface Description | Glossy |
Dell 20 Inch LED Widescreen Monitor
KShs 6,500.00| Brand | Dell |
| Screen Size | 20 Inches |
| Resolution | SXGA |
| Input | VGA/Display Port |
| Surface Description | Glossy |
Dell G3 3500 Gaming i7 10750H 16GB/512GB GTX1660Ti 6GB
KShs 113,500.00| Brand | Dell |
| Series | I3 5000 |
| Screen Size | 15.6” |
| Color | Black |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Corei7-10750H |
| Ram | 16 GB |
| Card Description | NVIDIA GeForce GTX1660Ti |
Dell G3 3579 i7/16GB/128GB GTX1050Ti 4GB
KShs 79,000.00| Brand | Dell |
| Series | G3 15-3579 |
| Screen | 15" |
| Color | Black |
| HDD Size | 128GB SSD 1 TB HDD |
| CPU | Core i7-9800 |
| RAM | 8 GB |
| GPU | GTX 1050 Ti 4GB |
Dell G5 5505 Ryzen 5 4600H 16GB/512GB RX5600M
KShs 112,000.00| Brand | Dell |
| Series | G5 5505 |
| Size | 15.6” |
| Color | Black |
| HDD | 512 GB SSD |
| CPU Model | AMD Ryzen 5 4600H |
| Ram | 16 GB |
| GPU | Radeon RX 5600m |
Dell Inspiron 3583 10th Gen Intel Core i3 Intel UHD Graphics 4GB RAM 500GB Storage 15.6" Wi-Fi Webcam HDMI Free dos DVDrw HDMI 1 Year Warranty
KShs 38,500.00| Brand | Dell |
| Model Name | Inspiron 3583 |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Color | Black |
| Hard Disk Size | 500 GB |
| CPU Model | Intel Core i3 8th Gen |
| Ram Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
DELL Latitude 3189 Cel 4/500GB X360 Touch
KShs 18,500.00| Model | Latitude 3189 |
| Size | 11.6 Inches |
| Color | Black |
| HDD | 128 GB |
| CPU | Pentium N4200 |
| Ram | 4 GB |
Dell Latitude 3390 X360 Touch i5-8GB 256GB
KShs 34,000.00| Model | Latitude 3390 |
| Screen Size | 13.3” Touch |
| Resolution | 1920 x 1080 FHD |
| Color | Black |
| HDD | 256 GB |
| Ram | 8 GB |
Dell Latitude 3480, 14" HD Laptop (Intel Core i5-8th Gen, 8GB DDR4, 256GB SSD, Windows 10 Pro)
KShs 31,000.00| Brand | Dell |
| Series | DELL MARKETING L.P. |
| Screen Size | 14 Inches |
| Color | Black |
| Hard Disk Size | 256 GB SSD |
| Ram Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics 620 |
| CPU Speed | 2.5 GHz |
Dell Latitude 5300 Core i5-8365U 256GB SSD 8GB
KShs 23,500.00| Series | Latitude 5300 |
| Screen Size | 13.3” |
| Ram Size | 8 GB |
| Processor | Core i5 8th Gen |
| Hard Disk | 256GB SSD |
| Resolution | 1080p |
Dell Latitude 5300 Core i7-8365U 256GB SSD 8GB
KShs 27,500.00| Series | Latitude 5300 |
| Screen Size | 13.3” |
| Ram Size | 8 GB |
| Processor | Core i7 8th Gen |
| Hard Disk | 256GB SSD |
| Resolution | 1080p |
Dell Latitude 5300 X360 Ci5-8365U 256GB SSD 8GB
KShs 29,500.00| Series | Latitude 5300 X360 Touchscreen |
| Screen Size | 13.3” |
| Ram Size | 8 GB |
| Processor | Core i5 8th Gen |
| Hard Disk | 256GB SSD |
| Resolution | 1080p |











