HP ProBook 11 G1 X360 11.6" Touchscreen 4/128 GB SSD
KShs 15,000.00| Brand | HP |
| Series | HP ProBook |
| Screen Size | 11.6 Inches |
| Hard Disk Size | 128 GB |
| CPU Model | Celeron |
| Ram Memory Installed Size | 4 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Special Feature | Intel Wi-Fi 6 AX200 (2x2) and Bluetooth 5 combo |
| Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 600 |
HP ProBook 11 G2 x360 Core i5 8/256 GB SSD
KShs 20,000.00| Series | HP ProBook 11 G2 |
| Size | 11.6” |
| HDD | 128 GB |
| CPU | Intel core i5 7th Gen |
| RAM | 8GB |
| OS | Win 10 Pro |
HP ProBook 11 G4 x360 Core i5-8200Y 8/256GB
KShs 24,500.00| Model name | HP ProBook |
| Size | 11.6” |
| RAM | 8 GB |
| Features | Touchscreen |
| Graphics | Intel HD Graphics |
| CPU speed | 1.3 MHz |
HP ProBook 430 G2 Core i5 4GB RAM 500 GB HDD
KShs 19,500.00| Model | HP ProBook 430 G2: |
| Size | 13.3 Inches: |
| HDD | 5000 GB: |
| CPU | Intel Core i5: |
| RAM | 4 GB: |
| OS | Windows 10 Pro: |
HP ProBook 430 G3-6th Gen Intel Core i5 – 8GB RAM – 256GB SSD- 13.3 inches
KShs 24,500.00SPECIFICATIONS:
| NAME | HP Probook 430 G3 |
|---|---|
| Colour | Black |
| Condition | Refurbished |
| Features | SSD, Backlit keyboard ,WiFi , Webcam |
| SSD size | 256GB |
| Operating system | Windows 10 |
| Processor | Intel Core i5 6th generation |
| RAM (GB) | 8GB |
| Screen size (in) | 13.3″ |
| SKU | 430 G3 |
HP Probook 430 G5 Core i5 8GB 1TB HDD
KShs 27,500.00-
Series HP ProBook 430 G6 Size 13.3” Ram 8 GB Processor Core i5 8th Gen Hard Disk 1TB SSD Resolution HD
HP ProBook 430 G5 Core i5 8GB RAM 256GB SSD
KShs 23,500.00- HP ProBook 430 G5 Notebook PC Product Specifications *Intel Core i5-8250U 1.6 GHz, up to 3.4 GHz with Intel Turbo Boost Technology 2.0 ,6 MB cache ,4 cores *Intel UHD Graphics 620 *33.80 cm (13.30 in) diagonal, * eDP FHD Ultraslim ,FHD UWVA anti-glare LED-backlit non-touch, 220 cd/m2 *256 GB M.2 2280 PCIe NVMe Value SSD *8 GB DDR4 – 2400 SDRAM (1 x 8 GB) *(2) Integrated audio speakers ,(1) Integrated dual array microphone *HD IR webcam (infrared) *Clickpad with multi-touch gesture support with image sensor *HP lt4132 LTE/HSPA+ 4G Mobile Broadband *Intel Dual Band Wireless-AC 3168 802.11 a/b/g/n/ac (1 x 1) Wi-Fi with Bluetooth 4.2 Combo (non-vPro) *HP premium keyboard Backlit keyboard
HP ProBook 430 G6 Core i5 8GB 256GB SSD
KShs 27,000.00-
Series HP ProBook 430 G6 Size 13.3” Ram 8 GB Processor Core i5 8th Gen Hard Disk 256GB SSD Resolution HD
HP PROBOOK 430 G7- 10th Gen Intel Core i5 – 8GB RAM – 256GB SSD- 13 inches
KShs 65,000.00| Brand | HP |
| Series | 8US56UT#ABA |
| Screen Size | 13.3 Inches |
| Color | Pike silver aluminum |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Intel Core i5 |
| Ram Memory Installed Size | 8GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Card Description | Integrated |
| CPU Speed | 1.8 GHz |
HP ProBook 440 G5 Ci5 8th Gen 8GB/256GB SSD
KShs 33,000.00- HP ProBook 440 G5,8 GB DDR4 RAM, 256 GB SSD, Intel® UHD Graphics 620, Core™ i5-8350U, D14 inches FHD LED (1920 x 1080).
HP ProBook 440 G6 Laptop Intel i5-8265U, 8GB RAM, 256GB SSD, 14-inch FHD 1920x1080, Win10 Pro
KShs 34,000.00| Brand | HP |
| Series | 5VC06UT#ABA |
| Screen Size | 15 Inches |
| Color | Silver & Black |
| CPU Model | Core i5 Family |
| Operating System | Windows 10 |
| Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 620 |
| CPU Speed | 1.6 GHz |
| Hard Disk Description | SSD |
HP ProBook 4440s Core i3 4GB 500GB HDD
KShs 16,000.00| HP | ProBook 4440s |
| Size | 14 Inches |
| HDD | 5000 GB |
| CPU | Core i3 2.6 GHz 3230M |
| Ram | 4 GB |
| OS | Windows 10 Pro |
HP ProBook 4440s Core i5 4GB 500GB HDD
KShs 16,000.00| HP | ProBook 4440s |
| Size | 14 Inches |
| HDD | 320 GB |
| CPU | Core i5 2.6 GHz 3230M |
| Ram | 4 GB |
| OS | Windows 10 Pro |
HP ProBook 640 G1 14.0" Core i5, 4GB/500GB
KShs 17,000.00| Brand | HP ProBook 640 G1 |
| Color | Black |
| HDD | 500GB |
| CPU | Core i5 |
| Graphics | Intel HD 4600 |
| Speed | 2.6 GHz |
HP ProBook 640 G2 14.0" Core i5 8/256GB SSD
KShs 19,000.00| Brand: | HP ProBook 640 G2 |
| Color: | GREY |
| HDD: | 256GB SSD |
| CPU: | Core i5 |
| RAM: | 8GB |
| Speed: | 2.6 GHz, 6300U |
HP ProBook 640 G4 Ci5-8350U 16/256GB SSD
KShs 25,000.00| Model | ProBook |
| Screen size | 14 Inches |
| Hard disk size | 256 GB |
| CPU | Core i5 |
| RAM | 8 GB |
HP ProBook 640 G8 Core i5-1135G7 16/515GB SSD
KShs 49,000.00| Model | HP ProBook 640 G8 |
| Size | 14 Inches |
| HDD | 512GB SSD |
| CPU | Core i5 11th Gen |
| RAM | 16GB |
HP ProBook 645 G4 – Ryzen 5 2500U / 2 GHz – Win 10 Pro 64-bit – 8 GB RAM – 256 GB SSD – 14 inch 1366 x 768 (HD) – AMD Radeon Vega – Wi-Fi, Bluetooth
KShs 29,000.00| Brand | HP |
| Model name | HP ProBook |
| Screen size | 14 Inches |
| CPU model | 8032 |
| Installed RAM memory size | 8 GB |
| Operating system | Unknown |
| Graphics card description | Dedicated |
| Graphics co-processor | Radeon |
| Hard disk description | mechanical_hard_drive |
| Item weight | 4.25 Pounds |
HP ProBook 6460b Intel Core i5-2450M 2.5GHz 4GB 320GB DVD Win 10 Pro
KShs 18,500.00| Brand | HP |
| Series | HP ProBook |
| Screen Size | 14 Inches |
| Hard Disk Size | 320 GB |
| CPU Model | Core i5 |
| Ram Memory Installed Size | 4 GB |
| Operating System | Windows 10 Professional |
| Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics 3000 |
| CPU Speed | 2.5 GHz |
HP ProBook 650 G4 15.6" i5 8GB RAM 256GB SSD
KShs 29,000.00| Model Name | HP ProBook 650 G4 |
| Size | 15.6 Inches |
| Color | Silver |
| HDD | 256 GB |
| CPU | Intel Core i5-8350u |
| Ram | 8 GB |
HP ProBook x360 11 G6 Ci5-10210Y 8/256GB SSD
KShs 25,000.00| Model | PROBOOK 11 G6 |
| Screen size | 11.6 Inches |
| Hard disk size | 256 GB |
| CPU | Core i5 10th Gen |
| RAM | 8 GB |
HP ProDesk 600 G1 Ci5 4th Gen 4GB 500GB
KShs 12,500.00| Brand |
HP ProDesk 600 G1 |
| OS | Windows 10 Pro |
| HDD | 500 GB |
| Ram | 4 GB |
| Model |
ProDesk 600 G1 |
| CPU | Intel Core i5, 4th Gen |
| Speed | 3 GHz |
| RAM Type | DDR3 |
| TFT | Not Included |
HP ProDesk 800 G1 Ci5 4th Gen 4GB 500GB
KShs 13,500.00| Brand |
HP ProDesk 800 G1 |
| OS | Windows 10 Pro |
| HDD | 500 GB |
| Ram | 4 GB |
| Model |
ProDesk 800 G1 |
| CPU | Intel Core i4, 4th Gen |
| Speed | 3 GHz |
| RAM Type | DDR3 |
| TFT | Not Included |
HP ProDesk 800 G1 Ci7 4th Gen 4GB 500GB
KShs 19,500.00| Brand |
HP ProDesk 800 G1 |
| OS | Windows 10 Pro |
| HDD | 500 GB |
| Ram | 4 GB |
| Model |
ProDesk 800 G1 |
| CPU | Intel Core i7, 4th Gen |
| Speed | 3 GHz |
| RAM Type | DDR3 |
| TFT | Not Included |
HP V24 FHD TFT Monitor
KShs 26,000.00| Screen Size | 24 Inches |
| Resolution | 1920 x 1080 Pi |
| Features | Blue Light Filter, Anti-Glare Coating, Wall Mountable, Tilt Adjustment |
| Refresh Rate | 75 Hz |
HP Z220 Desktop Tower Ci7 8GB RAM 1TB HDD
KShs 22,000.00| Brand | HP |
| O S | Windows 10 Pro |
| Model | Core i7 |
| Speed | 3.4 GHz |
| RAM | 8 GB |
| Coprocessor | Intel HD 4000 |
Hp Zbook 15 G4 Laptop, 15.6 in FHD (1920 x 1080), Intel Core i7-7820HQ, 32GB RAM, 512GB SSD SSD, n Vidia Quadro M2000M, Windows 10 Pro
KShs 69,500.00| Brand | HP |
| Series | Zbook 15 G4 |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Unknown |
| Ram Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel |
| CPU Speed | 2.9 GHz |
HP ZBook Studio G4 Laptop, Intel Core i7-7700HQ, 8GB RAM, 256GB SSD
KShs 75,000.00| Brand | HP |
| Series | ZBook Studio G4 |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Hard Disk Size | 512GB |
| CPU Model | Core i7 |
| Ram Memory Installed Size | 32GB |
| Operating System | Windows 10 Pro 64-bit |
| Card Description | Dedicated |
| Graphics Coprocessor | NVIDIA Quadro M1200 with 4 GB dedicated GDDR5 video memory |
| CPU Speed | 2.8 GHz |




















